• Prof. inv. prescolar

PROF. TITULAR CATEDRA: Profesor Invatamant Prescolar

EXPERIENTA PROFESIONALA:

- 5 ani vechime

- 2010 am absolvit cursul de formare si dezvoltare personala "Programul de dezvoltare si imbunatatire a competentelor profesionale ale cadrelor didactice din gradinita"

- 2011 - Premiul I la Concursul National Piticot - sectiunea "Panouri Piticot"

- 2012 am obtinut Gradul Didactic Definitivat

PROIECTE PROMOVATE:

"Prichindei in lumea basmelor"

MESAJ:

Activitatea desfasurata in institutia noastra urmareste formarea personalitatii copiilor de la 3 la 6 ani, atat sub aspectul dezvoltarii fizice armonioase cat si al stimularii inteligentei si creativitatii acestora, al educatiei estetice si moral-civice, al socializarii lor in conditiile specifice gradinitei, potrivit particularitatilor varstei, precum si pregatirea adecvata pentru o mai buna integrare in clasa pregatitoare.

Dorim copiilor ca fiecare zi in gradinita sa fie placuta, atractiva si sa le asigure o traiectorie ascendenta pe lungul drum al formarii si instrurii, parintilor putere, rabdare, intelegere si satisfactii din partea copiilor.