Crăciunul este locul de păstrare al amintirii inocenței noastre"

( J.Mills)

Pentru adulți și copii este o stare de spirit, un moment al bucuriei împodobirii bradului. Astfel de clipe au trăit și elevii claselor a V-a D, a V-a B, Pregătitoare B și a II-a A din Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil", Ploiești,  care au participat la activitatea ,,Fesitivalul Brazilor Împodobiți",  organizată de ISJ Prahova în colaborare cu Consiliul Județean Prahova.

Brăduții cu numerele 36 și 64 au fost decorati  atât cu ornamente ce ne reprezintă, cât și cu încredere, speranță, bunătate, iertare, sinceritate și fericire!