școala noastră a avut bucuria de a fi gazda Cercului Pedagogic al profesorilor de Limba și literatura română, nr. 2 - Gimnaziu. Tema cercului - "O abordare interculturală a tradițiilor și a obiceiurilor" ne-a permis să organizăm o activitate aparte, interactivă și constructivă. Atelierele de lucru elev-profesor au evidențiat promovarea unor valori culturale și morale precum identitatea națională, respectul, toleranța și cooperarea. Programul artistic a completat activitatea noastră, onorând dezideratul "Unitate în diversitate ".
![](https://scoala-grigoremoisil.ro/wp-content/uploads/2024/05/433023263_1154357132406007_3228427715851133791_n-768x1024.jpg)
![](https://scoala-grigoremoisil.ro/wp-content/uploads/2024/05/433198471_1154357375739316_6729788168242014630_n-768x1024.jpg)
![](https://scoala-grigoremoisil.ro/wp-content/uploads/2024/05/433192048_1154357225739331_6103027942361795962_n-768x1024.jpg)
![](https://scoala-grigoremoisil.ro/wp-content/uploads/2024/05/433070734_1154357392405981_5136239336767259658_n-768x1024.jpg)
![](https://scoala-grigoremoisil.ro/wp-content/uploads/2024/05/433029463_1154357419072645_3139269761461626421_n-576x1024.jpg)