Competiția națională a proiectelor eTwinning

La competiția națională a proiectelor eTwinning din acest an, elevii Școlii Gimnaziale Grigore Moisil și profesoara lor de limba franceză Cristina Stan au obținut al cincilea premiu național, la categoria proiectelor derulate de ambasadorii eTwinning, cu proiectul Regards inclusifs sur l’Europe. Premierea a avut loc în cadrul Conferința Națională eTwinning 2023, desfăsurată, în perioada 24-26 noiembrie 2023, la București. Proiectele etwinning, integrate în curriculumul școlar dezvoltă creativitatea didactică, implică activ elevii în derularea activităților educaționale cu suport digital și le dezvoltă competențele digitale, prin multitudinea de aplicații și instrumente care susțin predarea și învățarea. https://www.observatorulph.ro/.../2705965-trei-premii...

https://www.observatorulph.ro/educatie/2705965-trei-premii-pentru-proiecte-etwinning-au-ajuns-in-prahova-anul-acesta?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2kZ7X7Sxr5nJrgNW4uJsz-1jfQTLaIbLFD2EbryPZJ588KkR15Xd5WYDI_aem_AdzMrMCIjj76hFLnze4Li1OMnYaMETOoIgn_iargKuylTotxPSma6bpty7nMQDUdR14_d-cWLC9CL_9ulgTn5CFE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *